🟦الیمپ ترید ایران | خدمات ویژه به کاربران فارسی زبان🟦

11 اکتبر 2023 -

🟦Olymp Trade ایران | حضور مجدد الیمپ ترید برای ایرانیان

 

کارگزاری الیمپ ترید یک عضو با سابقه در بازارهای مالی است که کار خود را در زمینه معاملات فارکس و باینری آپشن از سال 2014 آغاز کرده است. این بروکر حضور پررنگی در ایران داشت و کاربران زیادی در خلال سال های 2014 تا 2019 از خدمات این کارگزاری بهره مند بودند.

اگرچه در ادامه، تحریم های بین المللی علیه ایران باعث شدند که این بروکر تصمیم به ترک ایران بگیرد. با توجه به حضور مجدد الیمپ ترید ایران، در این مقاله قصد داریم تا دقیق تر به این بروکر بپردازیم و موارد زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 

 • 1-حضور مجدد این بروکر در ایران مربوط به چه تاریخی است؟
 • 2-خدمات ویژه این بروکر برای ایرانیان چیست؟
 • 3-آیا فعالیت این کارگزاری در ایران قانونی است؟
 • 4-با توجه به سابقه خروج الیمپ ترید از ایران، تا چه حد می توان به حضور بلند مدت این کارگزاری اطمینان داشت؟

 

در جدول زیر می توانید خلاصه ای از اطلاعات در این زمینه را مشاهده نمایید:

🔵نام کارگزاری الیمپ ترید – Olymp Trade
🔵درگاه ثبت نام سریع افتتاح حساب در Olymp Trade
🔵شروع فعالیت و محل ثبت سال 2014 و کشور سنت وینسنت و گرانادینز
🔵خدمات به ایرانیان بله
🔵تسهیلات برای ایرانیان وبسایت فارسی، پشتیبانی فارسی، ثبت نام با مدارک هویتی ایرانی
🔵تاریخ شروع مجدد فعالیت در ایران بهار سال 2022

 

🟦آیا الیمپ ترید در ایران قانونی است؟

همانطور که پیشتر اشاره شد، این کارگزاری از هر دو نوع از معاملات مالی آنلاین [فارکس و باینری آپشن] پشتیبانی می کند. قوانین ایران در زمینه معاملات مالی بسیار سخت گیرانه است و حتی گونه های معمول این معاملات مثل معاملات سهام را نیز مصداق جرم تلقی می کند.

تنها قانون موجود که حاکم بر معاملات بورس است، قانون بازار اوراق بهادار است. این قانون که در تاریخ 1384/08/01 به تصویب سازمان بورس، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسیده است، صراحتا این مساله را بیان کرده است:

 

“هرگونه فعالیت به عنوان کارگزاری در بازار فارکس جرم تلقی می شود و جزایی تا 6 ماه حبس و رد مال (تا سه برابر سود حاصل شده) دارد”

 

این در حالی است که در هیچیک از قوانین جزایی ایران، انجام معاملات فارکس، فرابورس و بورس های خارجی جرم تلقی نمی شود. اما با استناد به مصوبه های سازمان بورس، کماکان برخورد سلیقه ای با مقوله فارکس در ایران ادامه دارد و معامله گران را به لحاظ قانونی بلاتکلیف گذاشته است.

موارد ارائه شده در بالا تنها مربوط به معاملات فارکس بودند. این در حالی است که الیمپ ترید ایران، معاملات باینری آپشن را نیز در خدمات خود گنجانده است و عموم کاربران به همین علت از خدمات OLYMP TRADE استفاده می کنند.

 

🟦حضور مجدد الیمپ ترید در ایران

همانطور که پیشتر اشاره شد، این کارگزاری در زمستان 2019 و در اثر شدت گرفتن تحریم ها علیه ایران، تصمیم به خروج از ایران گرفت. در پی این تصمیم از سوی Olymp Trade ایران:

 

 • 🔵به کاربران یک هفته فرصت داده شد تا معاملات باز خود را تعیین تکلیف نمایند و سرمایه های خود را از این بروکر خارج کنند؛
 • 🔵پس از این مهلت، حساب کاربران ایرانی بلوکه شد؛
 • 🔵امکان ثبت نام ایرانیان در این کارگزاری لغو شد.

 

02 الیمپ ترید ایران | الیمپ ترید در ایران| Olymp Trade ایران

 

اگرچه با بررسی نظرات کاربرانی که در آن زمان در الیمپ ترید صاحب حساب بودند به این نتیجه رسیدیم که این فرآیند به خوبی و با دقت بالایی انجام شد تا رضایت کاربران جلب شود.

در ادامه و در بهار سال 2022، این بروکر تصمیم گرفت تا با تغییر سیاست ها و نهاد رگولاتوری خود، شعبه الیمپ ترید ایران را مجددا فعال کند و به این بازار جذاب بازگردد. حضور مجدد این کارگزاری خوشنام توانست تا انحصار بازار باینری آپشن ایران را بشکند و تنوع بیشتری را در اختیار علاقمندان ایرانی قرار دهد.

در حال حاضر Olymp Trade در ایران را می توان رقیب جدی پاکت آپشن و آلپاری در معاملات باینری آپشن دانست.

 

🟦خدمات الیمپ ترید برای ایرانیان

با بازگشت این کارگزاری به بازار ایران، برخی خدمات و تسهیلات ویژه نیز برای کاربران فارسی زبان در نظر گرفته شدند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. اهم این خدمات ویژه شامل موارد زیر می شوند:

 • 1-وبسایت فارسی
 • 2-ارائه وبسایت بدون فیلتر
 • 3-پشتیبانی فارسی زبان شبانه روزی
 • 4-امکان ثبت نام بدون مشکل با شماره تماس ایرانی
 • 5-ارائه روش های واریز و برداشت مناسب ایرانیان
 • 6-حصول اطمینان از حضور بلند مدت در ایران

 

خدمت اول: وبسایت فارسی زبان

در قدم اول پس از بازگشت به ایران، وبسایت فارسی این بروکر مجددا بر روی دامنه اختصاصی بروکر قرار گرفت و ترجمه بخش های جدید تکمیل شدند.

 

خدمت دوم: دسترسی بدون فیلتر

با توجه به شرایط خاص حاکم بر ایران، الیمپ ترید خود را موظف کرد تا همواره یک دسترسی اختصاصی بدون فیلتر برای ایرانیان ایجاد نماید و در صورت لزوم آن را تغییر دهد.

 

خدمت سوم: خدمات فنی فارسی زبان

در اقدام بعدی، یک تیم مجرب فارسی زبان برای ارائه پشتیبانی به ایرانیان تشکیل شد که خدمات خود را به صورت شبانه روزی و در تمامی طول هفته در اختیار کاربران قرار دادند.

 

خدمت چهارم: ثبت نام با شماره تماس ایرانی

مشکلات مربوط به ارسال کد تایید یکبار مصرف به خطوط همراه ایرانی رفع شد. امروزه فارغ از اینکه از کدام اپراتور همراه استفاده می کنید، به سادگی می توانید مراحل ثبت نام در الیمپ ترید ایران را سپری نمایید.

 

خدمت پنجم: گسترش روش های واریز و برداشت

یکی از مشکلات جدی ایرانیان در بازارهای مالی، عدم دسترسی به روش های مناسب واریز و برداشت است. با توجه به تحریم های بین المللی علیه ایران، دسترسی معامله گران کشورمان به روش های بانکی هر روز محدودتر از روز قبل است.

برای رفع این مساله، بروکر المپیک ایران روش های متنوع تری را ارائه کرد که بسیاری از آن ها مناسب کاربران ایرانی بودند.

 

خدمت ششم: تغییر رگوله برای حضور بلند مدت در ایران

یکی از اقداماتی که به الیمپ ترید اجازه داد تا مجددا به بازار ایران باز گردد، تغییر رگولاتوری بود. امروزه رگوله Saledo Global LLC وظیفه نظارت بر عملکرد این کارگزاری را دارد که هیچ مشکلی با خدمات رسانی در کشور هایی نظیر ایران ندارد.

با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که حضور این بروکر در ایران دیگر دستخوش اقدامات قانونی نخواهد بود!

 

🟦نمایندگی الیمپ ترید در ایران

با توجه به موارد قانونی ای که در ابتدای این نوشته عنوان شد، امکان ثبت و راه اندازی دفتر نمایندگی در ایران برای هیچ بروکری وجود ندارد. اما با این حال، برخی از IB ها (معرف های بروکر) به عنوان نماینده الیمپ ترید در ایران مشغول به فعالیت اند.

این نمایندگان دسترسی های ویژه ای از سوی بروکر دریافت کرده اند و می توانند برخی از مسائل مربوط به کاربران را مرتفع نمایند.

از خدمات نمایندگی الیمپ ترید در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مشاوره های فنی و تخصصی به کاربران الیمپ ترید
 • ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه استراتژی های معاملاتی باینری آپشن
 • ثبت و پیگیری درخواست های فنی از بروکر (به نمایندگی از کاربران)
 • ارائه آموزش های تخصصی با محوریت معاملات باینری آپشن

 

03 الیمپ ترید ایران | الیمپ ترید در ایران| Olymp Trade ایران

 

کریپتو سوشال مفتخر است که یکی از نمایندگان این بروکر در ایران است.

 

🟦سخن پایانی | نظر کارشناس کریپتو سوشال

در این مقاله به مساله بازگشت Olymp Trade ایرانی پرداختیم و تلاش نمودیم تا این مساله را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. در مجموع می توان گفت که خدمات الیمپ ترید ایران بسیار مناسب است و آن را در کنار پاکت آپشن و آلپاری، در گروه بهترین بروکرهای باینری آپشن برای ایرانیان قرار می دهد.

سوالات متداول

حضور مجدد الیمپ ترید در ایران مربوط به چه تاریخی می شود؟

این کارگزاری خوشنام که ارتباط خود را با بازار ایران در 🔵 سال 2019 قطع کرده بود توانست تا با تغییر سیاست ها، در 🔵 سال 2022 مجددا به بازار ایران باز گردد و حضور پر رنگی را تجربه نماید.

برای ثبت نام و سریع و بهره مندی از خدمات ویژه این بروکر به ایرانیان می توانید از لینک ثبت نام در کارگزاری الیمپ ترید استفاده کنید.

خدمات ویژه الیمپ ترید ایران شامل چه مواردی می شود؟

این کارگزاری خدمات زیر را برای 🔵 ایرانیان در نظر گرفته است:

 • 1-ارائه وبسایت فارسی
 • 2-دامنه وبسایت بدون فیلتر
 • 3-پشتیبانی فارسی
 • 4- ثبت نام بدون مشکل با شماره تلفن ایرانی
 • 5-اروش های واریز و برداشت مناسب ایرانیان

درج نظر